Grip ilacı: Kara Turp ve Kestane Balı

on Pazar, 20 Temmuz 2014. Posted in Apiterapi, Bal Haberleri

Grip ilacı: Kara Turp ve Kestane Balı

Kış aylarında insanların, özellikle çocukların şikayetçi olduğu öksürüğün tedavisi için alternatif tıp yöntemleri tercih ediliyor. Karaturp'un içine Doğal Kestane balı konularak elde edilen karışım, Türkiye'nin dört bir yanında öksürük şurubu olarak kullanılıyor.

Gribin evde çabucak atlatabilmek için çözümlere mi ihtiyacınız var? Nesiller boyu grip belirtilerinin tedavisinde evde uygulanan çözüm yollarının çoğu şimdi de vücudunuz grip virüsü ile savaşırken size yardımcı olabilirler. 

Özellikle kış aylarında çocuklar nezle grip gibi hafif şekilde soğuk algınlığı atlatırlar genelde bu gibi durumlarda hastalığı atlattıktan sonra uzun süre kuru bir öksürük ile devam eder ve müdahale etmeyince de geçmez artarak devam edebilir. İşte bu gibi zamanlarda Siyah turp çok faydalı bir nimet salatalarınızda eksik etmeyin.Antibiyotik özelliklerine sahip yağları içerir ve özellikle enfeksiyonlara karşı etkili olup iştah açar ve idrar söktürür ayrıca bir çeşit detoks etkisi de yaratarak kanı temizler.

Siyah Turp ve Kestane Balı Kürü İçin Gerekli Malzemeler ;

  • 1 adet orta boy kara trup (dışı siyah olan truplar özellikle kış mevsimde kolay bulunuyor)
  • 1 çorba kaşığı Kestane balı
  • 1 adet su bardağı trupu üzerine koymak için)

Turp'un kapağını kesin , içini kaşık veya bıçakla veya oyucu ile oyun içindeki oyduğunuz parçaları salatanıza koyabilir veya diş eti için çiğneyebilirsiniz atmayalım. Belirli bir zaman sonra konulan bal, turpu eriterek sıvı haline getiriyor. Bu sıvı öksürüğe çok iyi gelir.Suyu çıkınca çocuğumuza çıkan suyunu verelim turpu atmayalım içine tekrar Kestane balı koyup akşam tekrar biriken suyu vererek günde iki defa bu şekilde kullanalım.
Turpu oyduğumuz yere Kestane balı koyup kestiğimiz kapağını üstüne kapatıp bir gece bekletelim 3 gün boyunca anlatılan şekilde uyguladığınız kürden çok güzel sonuçlar alacaksınız. Şifa olsun, afiyet şeker olsun.

 

Bir yorum yapın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz.