Bal diyeti ile ayda 5 kilo verin!

on Cuma, 18 Temmuz 2014. Posted in Bilimsel Makaleler

Bal diyeti ile ayda 5 kilo verin!

Hani diyet uzmanlarımız bizlere, her zaman tatlı gıdalarda uzak durun derler ya diyet deyince bal ile pek eşleştiremiyor insan. Oysa bal diyeti ile pek çok kişi ideal ölçülerine kavuşmakta... 

Şeker kullanımı yerine bal kullanmak hem kan şekerinizi denge de tutar hem de size tok hissi verir. Bu nedenle diğer diyetlerdeki gibi kendinizde yorgunluk halsizlik hissetmezsiniz.Bal diyeti, uygulaması oldukça basit bir diyettir. Kan şekerinizi dengeli olduğu için aynı zamanda enerjik ve zinde oluyorsunuz. Kış boyu zaman zaman üşüdük ve kendimizi soğuktan korumak için evlerden ofislerden çıkmaz olduk, bedenlerimiz büyüdü ve kilo aldık. Artık bahar yaklaşıyor şimdi kilo verme zamanı! Diyet yapabilme ve sağlıklı kilo verebilme adına düzenli olarak yürüyüşler, egzersizler ve bu diyet ile kilolara sağlıklı bir şekilde elveda demek lazım!

Doğanın mucizesi bal ile sağlıklı kilo verebilirsiniz!

Bal diyeti:

Bal diyetinde hakiki ve kaliteli 1 kavanoz balından her gece uyumadan evvel 1,5 kaşık yiyen bir kişi gündüz de yiyip içtiklerine dikkat ederse ve günlük egzersizini (hafif bir yürüyüş, spor aletleri ile spor yapmak gibi faaliyetlerde) bulunursa, iİnmek istediği ideal kilolara çok kısa sürede inebilir.Bal diyetini kimlere öneririz?

Bal diyetini hemen herkes yapabilir. Ancak yüksek tansiyon hastalarının bal diyeti yapmamaları gerekmektedir. Şeker hastalığı olanlarda da doktorlarına sormalı ve öyle bu diyeti uygulamalılardır. Diyet yaparken öncelikli hedef düzgün bir fizik sıkı görünüm olmamalıdır. Diyette ilk hedefimiz sağlıklı ve zinde bir görünüm olmalıdır. Bal diyeti ve düzenli egzersiz programlarından istifade ederek pekâlâ ideal kilolarınıza kavuşabilirsiniz.

Yaz gelmeden kıştan kalma kilolardan bal diyeti ile kurtulabilirsiniz. Henüz yaza bir kaç ay kalmışken bir denemek de fayda var!!!

Öksürük ve daha birçok hastalıklarda etkili olan bal, zayıflama küründe de oldukça faydalıdır. Unutmayın her gece uyumadan evvel 1,5 kaşık yenirse gündüz ise kalorisi yüksek gıdalardan, özellikle tatlılardan uzak durulursa, yaşamını canlandırıp egzersiz ve spora da zaman ayırılırsa ayda 3,5 ila 5 arasında kilo verilmesi mümkündür. Bu diyetle sağlığınızı kaybetmeden proteinsiz ve vitaminsiz kalmadan kilo vermiş olursunuz. Uygulaması ve sonuç alması bu kadar kolay bir diyeti denemenizi tavsiye ediyoruz...

Bir yorum yapın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz.